Selasa, 08 Maret 2016

Każde balustrady z PCV są nieodł��cznym elementem wszelkiej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. By można się było dostać na obszar własnej posesji niezbędna jest furta oraz brama.
Na pewno bramy oraz furty ogrodzeniowe winny być rzetelnie skonstruowane albowiem narażone są na o wiele większe obciążenie niż pozostała cześć ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa. Wiec jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka ażeby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta powinna również umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe na ogół są powieszone nad murkiem furta winna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by balaski z PCV na plot i bramkę sztachetowa było jednakowej wielkości.

Przy doborze ploty PCV na plot i furtkę ze sztachetek istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna czy tez rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy uwzględnić fakt iż plotki z plastiku przy bramie powinno być tak długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama i furtka ma być wykonana. Te 2 ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek wyglądało jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do wypełnienia bramy bądź furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar