Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar